Dom Polska Poland Tours, czyli co warto zobaczyć w Polsce – zwiedzamy Śląsk

Poland Tours, czyli co warto zobaczyć w Polsce – zwiedzamy Śląsk

3 min odczyt
0
0
631

„Katowice – Miasto Ogrodów” – jeszcze do niedawna cała Polska śmiała się z tego sloganu. Śląsk jest bardzo niedoceniany, jeśli chodzi o turystykę. Większość z nas szukając wycieczki po Polsce celowo pomija te okolice. Nie da się ukryć – to błąd. Województwo śląskie kryje w sobie wiele urokliwych zakątków. Nie sposób opisać każdego miejsca godnego uwagi. Oczywiście, poprzemysłowe, kopalniane tereny nie są dla każdego…

Poland Tours
Poland Tours

Poland Tours po województwie śląskim warto rozpocząć od zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido zlokalizowanej w Zabrzu. Dwa poziomy zwiedzania, zjazd górniczą szolą, 320 metrów pod ziemią, liczne wystawy, pokazy działania maszyn górniczych i wiele więcej – w Guido nie można się nudzić. Zwieńczeniem zwiedzania z przewodnikiem jest podziemny pub, gdzie serwuje się niezwykle smaczny żurek, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz lokalne piwo.

Z Zabrza możemy podjechać do Świętochłowic. W urokliwej miejscowości znajdziemy stosunkowo młode, bo raptem czteroletnie, nowoczesne Muzeum Powstań Śląskich. Wirtualny przewodnik, ciekawie zrealizowane filmy, historyjki obrazkowe, pliki audio i wiele więcej – doskonała opcja dla wszystkich, którzy interesują się czasami Powstań Śląskich.

Wycieczki po Polsce winny uwzględniać to, co najbardziej lubimy. Osoby, które preferują przyrodę znajdą coś dla siebie w Gliwicach. Palmiarnia Miejska zachwyca zielenią i ciepłem. Lato jest tam przez cały rok. Liczne ławeczki sprzyjają leniuchowaniu pośród egzotycznych gatunków nieznanych nam roślin. Dodatkowo, w środku znajdziemy wiele drobnych zwierząt, w tym… mrówki.

Dorośli na pewno ucieszą się z możliwości zwiedzania browarów, a dokładniej Muzeum Browaru Żywiec. Labirynt luster, kapsuła czasu, sklepik, karczma – nowoczesne muzeum nijak nie przypomina znanych nam rozwiązań. Osoby pełnoletnie mogą poszerzyć wycieczkę o fabrykę, w którym produkowany jest lokalny trunek.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
 • Jezioro Duszatyńskie

  Jeziora Duszatyńskie – Rezerwat Zwiezło

  Powstanie osuwiska i jeziorek Przypadki osuwania się ziemi w Karpatach wynikają z predyspo…
 • Mazury

  Niezapomniane wczasy na Mazurach

  Dzięki dużej dostępności tanich lotów Polacy chętnie zwiedzają inne kraje w trakcie urlopu…
 • Szlak Strzelnica - Sucha Góra

  Rezerwat Prządki

  Rezerwat Prządki to miejsce, które odwiedził chyba każdy mieszkaniec Podkarpacia, który lu…
Załaduj więcej Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Jeziora Duszatyńskie – Rezerwat Zwiezło

Powstanie osuwiska i jeziorek Przypadki osuwania się ziemi w Karpatach wynikają z predyspo…