Akwarium w Gdyni

Akwarium w Gdyni

Nie wiedzieć czemu będąc na pomorzu głównymi choć oczywiście nie jedynymi naszymi atrakcjami okazały się zwierzęta. Wcześniej odwiedziliśmy Papugarnie i ZOO w Gdańsku a teraz przyszła kolej na Akwarium w Gdyni, wszystkie te wycieczki okazały się bardzo ciekawe i udane 🙂

Akwarium znajduje się tuż nad Morzem Bałtyckim w miejscu gdzie cumują statki, w miejscu gdzie można zobaczyć również między innymi żaglowiec Dar Młodzieży.

Żaglowiec Dar Młodzieży

Żaglowiec Dar Młodzieży

Wejście do akwarium jest płatne, bilet normalny kosztuje 25 zł., ulgowy 17 natomiast dzieci do 4 roku mają możliwość wejścia bezpłatnie.

Akwarium zostało uroczyście otwarte w 1971 roku, od tego czasu gromadziło w swoich zbiorach nie tylko zwierzęta (obecnie jest ich około 1500 sztuk z 250 gatunków) ale także różnego rodzaju roślinność. Bardzo ważna jest tutaj rola edukacyjna, miejsce to podzielone jest piętrami na regiony świata z jakich zwierzęta wodne się wywodzą. Niewątpliwe większość z nas najwięcej czasu poświęci Amazonii gdzie zobaczymy czyli największego węża świata, czyli największą słodkowodną rybę drapieżną czy zawsze wyjątkowe płaszczki, które wbrew pozorom są bardzo niebezpieczne.

 

 

Będąc w akwarium możemy ubrać słuchawki(eguid – dodatkowy koszt 2 zł.) poprzez które dowiemy się od lektora ciekawych informacji o rybie czy innym stworzeniu przed którym stanęliśmy. Prowadzone są tutaj również różnego rodzaju warsztaty edukacyjne dla dzieci, które jeszcze bardziej uświadamiają nas jak potężna jest fauna i flora w otaczających nas morzach i oceanach.

Akwarium w Gdyni odwiedziliśmy w wrześniu, mimo że nie jest to szczyt sezonu to jednak trafiliśmy na wycieczki szkolne czyli dość duży szum i trudność w dotarciu do szyb za którymi kryją się wyjątkowe gatunki zwierząt.

Akwarium Gdańsk

Akwarium Gdańsk

Na najwyższym piętrze akwarium znajduje się fauna i flora naszego Morza Bałtyckiego, tam też wybudowano bardzo interesującą makietę niecki Bałtyku gdzie można zobaczyć jak wygląda jego dno, największe głębie oraz inne interesujące rzeczy na temat naszego morza.

Na terenie akwarium nie ma zakazu fotografowania zwierząt, dlatego każdy może dowolnie robić pamiątkowe zdjęcia, należy jednak pamiętać by wyłączyć lampę błyskową, my oprócz zdjęć nakręciliśmy film, który można zobaczyć powyżej.

Akwarium Gdańsk

Akwarium Gdańsk

Czas jaki spędziliśmy na zwiedzaniu to koło 70 minut.

0 0 vote
Article Rating

Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x