Klub Miłośników Hiszpanii

  • Inspiracje do podróży
  • TOP Okazje Last Minute
  • Zniżki do -70%

newsletter templates powered by FreshMail

Iberotur.pl

  • Wakacyjni Eksperci od Hiszpanii
  • Największy Wybór Wycieczek
  • Gwarancja Najniższej Ceny

Największe Biura Podróży

Szukasz najlepszego wyjazdu do Hiszpanii? Masz pytanie odnośnie wycieczki?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

Pole wymagane

Podaj jedną z poniższych form kontaktu:

Pole wymagane

lub

Pole wymagane
Pole wymagane

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Iberotur.pl zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Wakacje u Wybrzeży Afryki - 365 dni słonecznych w roku

Archipelag Wysp Kanaryjskich położony na Oceanie Atlantyckim kilkaset kilometrów od zachodniego brzegu Afryki to prawdziwy raj dla turystów. Na wakacje przyjeżdżają tu co roku miliony wczasowiczów z całego świata. W Krajobrazie Wysp Kanaryjskich (Islas Canarias) jest sporo kontrastów. Znajdują się tu zarówno jedne z najwyższych gór w Europie, powulkaniczne krajobrazy z zastygłą lawą, piękne nadmorskie wybrzeża i plaże oraz egzotyczne miejsca z tropikalna roślinnością. Wszystko to w połowie drogi między Europą, Afryką i Ameryką.

 

Klimat Wysp Kanaryjskich – Kiedy jechać

Na Islas Canarias sezon trwa cały rok, słoneczną pogodę zastaniemy zarówno w lipcu, jak i w środku zimy. Klimat Wysp Kanaryjskich, określany często “wieczną wiosną”, charakteryzują minimalne wahania temperatury w ciągu roku, tylko ok. 6 ºC – 8 ºC. Te małe różnice temperatur pozwalają na utrzymywanie się przez cały rok pogodnej i ciepłej aury. Na wybrzeżu – gdzie rozmieszczone są ośrodki turystyczne temperatura oscyluje zimą najczęściej w okolicach 19 ºC i 20 ºC a latem między 23 ºC i 26 ºC.

Wyspy Archipelagu

Największą popularnością cieszy się Teneryfa, która wabi przyjezdnych wspaniałymi plażami, bogatą infrastrukturą turystyczną, urokliwą przyrodą, i najwyższym szczytem Hiszpanii wulkanem Teide. Lanzarote natomiast zachwyca wulkanicznym krajobrazem, a wietrzna Fuerteventura to mekka miłośników sportów wodnych (głównie kitesurferów i windsurferów). La Palma przyciąga zwolenników aktywnego wypoczynku, którzy lubią trekking, a Gran Canaria najbardziej przypadnie do gustu wczasowiczom kochającym sztukę i zabytki: na wyspie nie brakuje bowiem perełek architektonicznych. Małą La Gomerę powinni odwiedzić wszyscy, którzy kochają dziką przyrodę i spokój.

 

Przyroda

Wyspy Kanaryjskie, ukształtowane przez erupcje wulkanów, to miejsce o niespotykanej, magicznej i unikalnej na ziemi przyrodzie. Cechy geologiczne archipelagu i osobliwość jej flory oraz ogromna ilość rzadko spotykanych zjawisk botanicznych sprawia, że można je porównać pod kątem krajobrazowym z Wyspami Galapagos czy Hawajami.