Klub Miłośników Hiszpanii

  • Inspiracje do podróży
  • TOP Okazje Last Minute
  • Zniżki do -70%

newsletter templates powered by FreshMail

Iberotur.pl

  • Wakacyjni Eksperci od Hiszpanii
  • Największy Wybór Wycieczek
  • Gwarancja Najniższej Ceny

Największe Biura Podróży

Szukasz najlepszego wyjazdu do Hiszpanii? Masz pytanie odnośnie wycieczki?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

Pole wymagane

Podaj jedną z poniższych form kontaktu:

Pole wymagane

lub

Pole wymagane
Pole wymagane

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Iberotur.pl zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Minorka jest drugą co do wielkości wyspą w archipelagu Balearów. Piękne, dzikie plaże, błękitne zatoki, majestatyczne widoki oraz spokój i brak tłumów to cechy charakterystyczne wyspy. Na Minorce możemy odpocząć od cywilizacji i zachwycać się pięknymi krajobrazami, które jeszcze nie zostały zniszczone przez turystów.

Klimat Minorki – kiedy jechać?

Sezon turystyczny na Minorce trwa od maja do października. W lecie w trakcie dnia temperatura dochodzi do 30 stopni, a w nocy najczęściej nie spada poniżej 20 stopni. Przez ponad 10 godzin możemy cieszyć się obecnością słońca. Śródziemnomorski klimat gwarantuje brak opadów deszczu w miesiącach letnich.

 

Największym walorem Majorki jest przyroda. Idealnie zachowana, zadbana, dziewicza. Wszystko dzięki temu, że mieszkańcy są bardzo przywiązani do natury. Idealny klimat do wypoczynku zapewniają urokliwe zachody słońca, kameralne plaże, niezwykłe klify oraz zielone i pachnące parki. Dla aktywnych jest możliwość wypożyczenia rowerów, kajaka czy spróbowania jazdy konnej. Klimat na Minorce sprzyja żeglarstwu. Można także nurkować. Z pewnością lepiej wybrać południową część wyspy, której największą zaletą są piaszczyste plaże.