Klub Miłośników Hiszpanii

  • Inspiracje do podróży
  • TOP Okazje Last Minute
  • Zniżki do -70%

newsletter templates powered by FreshMail

Iberotur.pl

  • Wakacyjni Eksperci od Hiszpanii
  • Największy Wybór Wycieczek
  • Gwarancja Najniższej Ceny

Największe Biura Podróży

Szukasz najlepszego wyjazdu do Hiszpanii? Masz pytanie odnośnie wycieczki?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

Pole wymagane

Podaj jedną z poniższych form kontaktu:

Pole wymagane

lub

Pole wymagane
Pole wymagane

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Iberotur.pl zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Wakacje na najpiękniejszej wyspie na Morzu Śródziemnym

Majorka – największa wyspa w archipelagu hiszpańskich Balearów - przyciąga łagodnym klimatem, słoneczną pogodą, gościnnością mieszkańców i wyborną śródziemnomorską kuchnią. Znajdziemy tu wszystko, czego potrzeba do spędzenia idealnych wakacji: palmy, białe plaże, urokliwe zatoczki  i delikatny szum turkusowej wody. Wyspa kusi jednak nie tylko miłośników kąpieli słonecznych, ale również turystów wrażliwych na piękno przyrody oraz kochających architekturę i zabytki.

 

Atrakcje Majorki
Pozycją obowiązkową jest wycieczka do Palma de Mallorca, stolicy wyspy. Tourokliwe portowe miasto pełne wąskich uliczek i zabytkowych budynków. Na pewno warto zwiedzić najsłynniejszą budowlę miasta – Katedrę La Seu, wzniesioną w stylu gotyckim, a odrestaurowaną przez słynnego architekta Antonio Gaudi w XX wieku. Ta potężna katedra wygląda jak monumentalny zamek i słynie przede wszystkich z przepięknych witraży.

 

Wielu turystów za najbardziej atrakcyjny zakątek wyspy uważa Półwysep Formentor słynący z dzikiej przyrody i  skalistych klifów. Warto spędzić choć kilka godzin na plażach Cala Formentor i Cala Murta.

W miejscowości Porto Cristo znajduje się Smocza Jaskinia, punkt obowiązkowy wizyty w tym regionie wyspy. Labirynt tuneli i tunelików kryje w sobie stalaktyty i stalagmity, zaś podziemne ścieżki prowadzą ku położonemu na głębokości aż 39 metrów pod ziemią jezioru Martel.

 

Majorka i Chopin
Najważniejszym dla Polaków miejscem na Majorce jest Valldemossa, małe miasteczko pełne zabytków, pałaców i muzeów, w którym schronili się w połowie XIX wieku pisarka George Sand i Fryderyk Chopin. Miejscem ich pobytu był klasztor Kartuzów La Real Cartuja de Valldemossa, w którym obecnie można podziwiać wystawę poświęconą największemu polskiemu kompozytorowi. W sierpniu w Valldemossa odbywa się także Festiwal Chopinowski.

„Niebo jak turkus, morze szmaragdy, powietrze jak niebo. W dzień słońce, wszyscy są ubrani w letnie ubrania, w nocy gitary i śpiewy po całych godzinach” - pisał Chopin o Majorce prawie 200 lat temu. Na szczęście od tamtego czasu niewiele się zmieniło. 

Kiedy jechać na Majorkę?
Pełnia letniego sezonu wakacyjnego trwa tutaj od czerwca do października. Letnie temperatury wahają się w granicach 25-30°C To doskonały czas na plażowanie, wodne kąpiele i leniwy wypoczynek. Położenie wyspy sprawia, że upał nie jest tam jednak przesadnie dokuczliwy. Jesienią pogoda nadal jest przyjemna, natomiast nie upalna. Wiosenne temperatury oscylują wokół 16-20°C. To idealny czas na piesze wycieczki, podziwianie uroków wyspy i relaks na łonie przyrody.