Klub Miłośników Hiszpanii

  • Inspiracje do podróży
  • TOP Okazje Last Minute
  • Zniżki do -70%

newsletter templates powered by FreshMail

Iberotur.pl

  • Wakacyjni Eksperci od Hiszpanii
  • Największy Wybór Wycieczek
  • Gwarancja Najniższej Ceny

Największe Biura Podróży

Szukasz najlepszego wyjazdu do Hiszpanii? Masz pytanie odnośnie wycieczki?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

Pole wymagane

Podaj jedną z poniższych form kontaktu:

Pole wymagane

lub

Pole wymagane
Pole wymagane

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Iberotur.pl zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Hiszpania -  Kraina słońca  

Hiszpania to ciepły, południowoeuropejski kraj w którym słoneczna pogoda dominuje przez większą część roku. W Hiszpanii lata są z reguły długie i upalne, a zimy łagodne.

 

Dominującym klimatem Hiszpanii jest klimat śródziemnomorski obejmujący większość półwyspu iberyjskiego. Charakteryzuje się on ciepłym, suchym latem i łagodnymi, czasem deszczowymi zimami. Generalnie im bardziej na południe tym bardziej gorąco. Półwysep Iberyjski to teren raczej suchy, z gorącym latem (ponad 24 °C) i łagodną zimą (od 6 °C na północno-wschodnim wybrzeżu do ponad 10 °C na południu). Latem na całym obszarze kraju, z wyjątkiem północnego wybrzeża atlantyckiego, jest gorąco i słonecznie.

W turystycznie najpopularniejszym regionie Hiszpanii, czyli w Katalonii i na Costa Brava, już na przełomie kwietnia i maja temperatura w ciągu dnia przekracza zwykle 20°C i utrzymuje się taka do końca października, apogeum osiągając w miesiącach wakacyjnych, kiedy często dochodzi do 30°. Słoneczne dni i ciepła, osiągająca w lecie ponad 20°C woda przyciąga wielu plażowiczów.

Costa Blanca to tegion bardzo ciepły i niezwykle słoneczny (ponad 300 dni słonecznych w roku). Temperatura w sezonie zwykle waha się w granicach od 25 do 31 stopni Celsjusza. Na komfort pobytu istotnie wpływa także niska wilgotność powietrza. Wybierając się na wycieczkę na Białe Wybrzeże poza sezonem także możemy spodziewać się przyjaznego klimatu. Zwłaszcza wiosna i jesień zaskakują ciepłem, słonecznymi dniami i małą ilością opadów.

Ci, którzy są spragnieni większej dawki słońca i  lubują się w naprawdę upalnej aurze, mogą śmiało wybrać wakacje w południowych regionach Hiszpanii kontynentalnej. Na Costa del Sol i Costa de la Luz temperatura w lecie regularnie przekracza 30°C, a zdarza się, że dochodzi i do 40, natomiast słonecznych dni jest tu aż 325 w roku!

Atrakcyjna pogoda panuje cały rok na Wyspach Kanaryjskich, położonych blisko zachodniego brzegu Afryki. Choć wyspy leżą w strefie klimatu zwrotnikowego, to chłodzone są przez zimny Prąd Kanaryjski. Bardzo ciepła zima oraz lato, w czasie którego temperatury sięgają 27-29°C, ale rzadko przekraczają 30°C, sprawiają, że sezon na Wyspach Kanaryjskich trwa praktycznie cały rok. Opady są tu sporadyczne, a silne wiatry, szczególnie na Fuerteventurze, przyciągają miłośników sportów wodnych.

Zwolennicy bardziej umiarkowanej pogody i ożywczej bryzy powinni natomiast wybrać się na północ Hiszpanii kontynentalnej. Kraj Basków, Cantabria, Galicja czy Asturią leżą w wilgotnym klimacie oceanicznym ze średnią temperatur w zimie w wysokości około 10°C, a w lecie 20°C. Nawet w lecie może być tutaj chłodno i deszczowo.

W Hiszpanii nie brakuje też rejonów o klimacie typowo górskim. W Pirenejach śnieg utrzymuje się przez sześć miesięcy w roku, a na Pico de Aneto, najwyższym szczycie gór, leżą wieczne śniegi. Mroźnie jest również w Sierra Nevada, pasmie górskim w pobliżu Granady, gdzie sezon narciarski trwa od grudnia do kwietnia.

 

Pogoda Costa Brava

Pogoda Costa Blanca

Pogoda Majorka

Pogoda Ibiza

Pogoda Costa del Sol

Pogoda Teneryfa

Pogoda Gran Canaria

Pogoda Fuerteventura

Pogoda Lanzarote