Iberotur.pl

  • Wakacyjni Eksperci od Hiszpanii
  • Największy Wybór Wycieczek
  • Gwarancja Najniższej Ceny

Szukasz najlepszego wyjazdu do Hiszpanii? Masz pytanie odnośnie wycieczki?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

Pole wymagane

Podaj jedną z poniższych form kontaktu:

Pole wymagane

lub

Pole wymagane
Pole wymagane

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Iberotur.pl zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

26-01-2016

Niektórzy nie mogą się ich doczekać, inni za nimi nie przepadają. Walentynki to święto, które budzi mnóstwo emocji. Z pewnością jest ono jednak doskonałą okazją do tego, aby w szczególny sposób spędzić czas z ukochaną osobą i wyznać jej miłość w pięknym miejscu.

Czy można wyobrazić sobie coś bardziej romantycznego niż spacer w towarzystwie ukochanej osoby w promieniach zachodzącego słońca? Wszyscy zakochani najbardziej cenią sobie przecież te momenty, kiedy są tylko we dwoje, otoczeni piękną przyrodą lub magią uroczego miasta. Świetnym pomysłem na spędzenie tego wyjątkowego dnia z ukochaną osobą wydaje się więc być wyjazd do Hiszpanii. Kraj ten jest przecież pełen romantycznych miejsc, które gwarantują zakochanym niezapomniane przeżycia. Oto nasz subiektywny przegląd najbardziej romantycznych miejsc w Hiszpanii!

 

Grenada

Wiele osób twierdzi, iż Grenada, położona w południowej części Hiszpanii, to najpiękniejsze miasto tego kraju. Spacerując średniowiecznymi uliczkami i obserwując zabytki w dzielnicy arabskiej możemy poczuć prawdziwą magię.

Niewątpliwie najbardziej fascynującym punktem miasta jest Alhambra: monumentalny zespół budynków będący niegdyś twierdzą mauretańskich kalifów. Piękny pałac, położony na wzgórzu, otoczony jest kilkoma dziedzińcami, pełnymi kolumnad i ornamentów. Wokół znajdują się ogrody, a w nich wiele chłodnych, przyjemnych zakątków. Zabudowaniom uroku dodają balkony, z których roztacza się piękny widok. Wspaniałym pomysłem jest spacer lasami Alhambry, który możemy odbyć również z przewodnikiem.

Znajdujący się w mieście punkt widokowy, Mirador de San Nicolás, zapewnia cudowny widok na miasto i Alhambrę. W tle wznoszą się zaś szczyty pasma górskiego Sierra Nevada. Zimą panują tu doskonałe warunki narciarskie, a ośnieżone szczyty wyglądają wspaniale.

Najbardziej romantyczną restauracją jest Mirador de Morayma, z jej ogrodu roztacza się bowiem piękny widok na całe miasto. Można stamtąd również obserwować zapierające dech w piersiach zachody słońca.

Grenada to miasto przepełnione magiczną aurą. Pozwala poczuć się jak w opowieści z „Baśni z Tysiąca i Jednej Nocy”. Czar historii, piękne widoki i zachody słońca wydają się być idealnym pomysłem na romantyczny wyjazd.

 


Grenada - Alhambra - panorama

 

Teruel

Teruel to małe, górzyste miasteczko w Aragonii. Można w nim znaleźć wiele zabytków zbudowanych w stylu mudejar.

Teruel jest uważany za miasto zakochanych. Jego uliczki są bowiem przepełnione legendami, a szczególnie jedną: tą o nieszczęśliwej miłości Diego i Isabel. Legenda głosi, iż historia ta miała miejsce na początku XIII wieku. Zakochani Diego i Isabel pochodzili z dwóch skłóconych ze sobą mieszczańskich rodzin. Diego był biedny, ruszył więc na wojnę, chcąc w ten sposób zdobyć pieniądze i zasłużyć na szacunek u rodziców Isabel. Niestety w międzyczasie zdecydowali się oni na szybkie wydanie dziewczyny za mąż za bogatego szlachcica. Diego, gdy po powrocie dowiedział się o zaplanowanym ślubie, wpadł w rozpacz, która doprowadziła go do śmierci. Isabel, płacząc przy jego trumnie, pocałowała go i ze smutku pękło jej serce. Dopiero po tych tragicznych wydarzeniach rodzice zakochanych pogodzili się i pochowali ich we wspólnym grobie. Możemy go odwiedzać do dziś, wspominając w pięknym mauzoleum wielką miłość, która zwyciężyła nawet śmierć.

 

To nieduże miasto zakochanych przepełnione jest czarem i urokiem. Romantyczny nastrój dopełnić może obserwacja pięknego zachodu słońca z Torre de El Salvador, miejsca idealnego do wyznań miłosnych.


Romantyczne miasteczko Teruel w Aragonii

 

Sewilla

Położona w Andaluzji Sewilla przez wielu porównywana jest do Wenecji. Oba te miasta cechuje bowiem niezwykle romantyczna atmosfera. W przypadku Sewilli składa się na nią wyjątkowy temperament mieszkańców Andaluzji, piękne zabytki, wspaniałe ogrody, a także fakt, iż miasto jest stolicą gorącego tańca flamenco.

W Sewilli znajduje się wiele pełnych uroku dzielnic. Szczególnie nasycona żarem andaluzyjskiej kultury jest Triana, położona wzdłuż rzeki. Nieco dalej wznosi się również piękna Giralda, dzwonnica będąca jednym z najważniejszych zabytków islamskiego świata. W tym wyjątkowym mieście możemy podziwiać także Alkazar, monumentalny kompleks pałacowy, pełen ogrodów, fontann i rzeźb, reprezentujący styl mudejar. Co ciekawe, po jego uliczkach biegają wolno pawie.

Wspaniałym pomysłem na romantyczny wieczór jest wieczorny rejs po rzecze Gwadalkiwir, połączony z kolacją. Poza ujrzeniem uroków tego spokojnego miasta zapewnia on bowiem widok na zapierający dech w piersiach zachód słońca. Wieczór można spędzić również na pokazie flamenco. To romantyczne, spokojne miasto przepełnione jest ogniem tego namiętnego tańca i gorącym temperamentem mieszkańców.

 


Alcázar de Sevilla – romantyczny zespół pałacowy

 

Alicante

Alicante to miasto portowe w południowo-wschodniej Hiszpanii, będące jednym z najpopularniejszych miejsc na wybrzeżu Costa Blanca. Dobra pogoda na tym obszarze jest gwarantowana. Mówi się, iż słońce świeci tam przez 300 dni w roku. Zimą klimat jest przyjemny i łagodny. Poza tym krajobraz Costa Blanca jest naprawdę wyjątkowy. Znajdziemy tam zarówno piaszczyste plaże, jak i skaliste zatoczki, urokliwe wydmy i klify. W oddali znajdują się góry Sierra de Aitana. Poniżej rozciągają się niziny: zielone i porośnięte lasami pełnymi jodeł. Costa Blanca to 200 km wybrzeża i niezapomnianych widoków.

Alicante jest pięknym, starym miastem, pełnym zabytków i architektonicznych perełek. Leży u stóp skalistej góry , na której znajduje się średniowieczny zamek Św. Barbary (Castillo de Santa Bárbara). Jest to punkt, z którego można obserwować wspaniały widok na całe miasto, port i bezkresne morze.

Będąc z ukochaną osobą w Alicante z pewnością warto odwiedzić Parque de El Palmeral. Znajdziemy tam mnóstwo ciekawej roślinności, w tym palm, a także jeziora i zachwycające wodospady. Warto wybrać się również na romantyczny spacer szeroką nadmorską promenadą – Explanada de España. Jest to jeden z najpopularniejszych bulwarów spacerowych w kraju. Wyłożono go marmurową mozaiką, która układa się w białe, czarne i czerwone fale. Panuje tam niezwykły klimat.

Piękna Costa Blanca i urokliwe miasteczko Alicante z pewnością wprawią każdego w romantyczny nastrój.

 


Widok na Alicante (Panorama) - Fot. Radomir Rek

 

Hiszpania to kraj pełen magicznych i romantycznych miejsc. Wyprawa do jednego z nich będzie więc doskonałym prezentem dla ukochanej osoby, zagwarantuje bowiem niezapomniane przeżycia, piękne widoki i spacery pełne wyznań miłosnych, których żadne z was nigdy nie zapomni.