Iberotur.pl

  • Wakacyjni Eksperci od Hiszpanii
  • Największy Wybór Wycieczek
  • Gwarancja Najniższej Ceny

Szukasz najlepszego wyjazdu do Hiszpanii? Masz pytanie odnośnie wycieczki?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

Pole wymagane

Podaj jedną z poniższych form kontaktu:

Pole wymagane

lub

Pole wymagane
Pole wymagane

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Iberotur.pl zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

30-03-2016

 Feria de Abril

Nazywana  „Świętem Wiosny” największa fiesta Andaluzji odbywa się w kwietniu w Sewilli. Jest to święto radości i zabawy podczas którego można zaobserwować całe bogactwo kulturowe regionu oraz specyficzną, emocjonalną i namiętną naturę jego mieszkańców.

 

Oficjalnie feria rozpoczyna się o północy w poniedziałek zapaleniem tysiąca kolorowych żarówek oświetlających cały teren targowy i wysokie na 50 metrów wejście główne, (co roku wykonane wg innego projektu). Moment ten nazywany jest prueba del alumbrao.

 

Na terenie targowym na jeden tydzień wyrasta miasteczko ponad tysiąca udekorowanych kwiatami i lampionami pawilonów, które na czas ferii stają się drugim domem mieszkańców Sewilli. Pawilony to przestrzeń rodzinna. Tu podejmuje się przyjaciół, rodzinę i znajomych typowymi lokalnymi smakołykami, pije się wino, śpiewa, rozmawia i oczywiście tańczy sevillanas, czyli weselszą odmianę flamenco.

 

Nieodłącznym elementem ferii są walki byków. Każdego popołudnia wypełnia się arena - la plaza de la Maestranza – i odbywa się korrida. Rytm życia wyznaczają w tym czasie: wino, byki, konie i flamenco. Te cztery słowa doskonale charakteryzują mieszkańca Andaluzji.

Podczas fiesty obowiązuje typowy strój andaluzyjski: mężczyźni ubierają tradycyjny strój wiejski, zaś kobiety falbaniaste suknie cygańskie lub flamenco.

 

Chcesz uczestniczyć w tym niecodziennym święcie?

Sprawdź najlepsze oferty Super Last Minute do Andaluzji i Costa del Sol!

 

Dołącz do "Klubu Miłośników Hiszpanii"

  • Inspiracje do podróży
  • TOP Okazje Last Minute
  • Zniżki do -70%

newsletter templates powered by FreshMail