Iberotur.pl

  • Wakacyjni Eksperci od Hiszpanii
  • Największy Wybór Wycieczek
  • Gwarancja Najniższej Ceny

Szukasz najlepszego wyjazdu do Hiszpanii? Masz pytanie odnośnie wycieczki?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

Pole wymagane

Podaj jedną z poniższych form kontaktu:

Pole wymagane

lub

Pole wymagane
Pole wymagane

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Iberotur.pl zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

23-07-2015

Wakacje z hiszpańskim, wakacje po hiszpańsku

Nauka języków obcych za granicą, w naturalnych warunkach, to niezastąpiona i najskuteczniejsza jej forma! Jeśli uda nam się zanurzyć w lokalną rzeczywistość, a przy okazji robić to, co nas fascynuje, zwiedzać, tańczyć, poznawać gastronomię, uprawiać sport, nawet nie zauważymy jak zaczniemy spontanicznie porozumiewać się w danym języku. Tak właśnie jest z językiem hiszpańskim, którego warto uczyć się w regionie Andaluzji, uznawanym przez wielu za gorące serce Hiszpanii.

Portal www.HiszpanskiwAndaluzji.pl podpowiada nam, gdzie uczyć się bądź doskonalić znajomość języka hiszpańskiego, a jednocześnie realizować nasze pasje. Ponad 80 szkół językowych daje nam możliwość wyboru kursu zgodnego z naszymi preferencjami. 

 

Jak wybrać dobrą szkołę hiszpańskiego

Kryteriów wyboru szkoły językowej jest wiele. Jeśli myślimy o przygotowaniu do egzaminu państwowego DELE, sprawdźmy czy szkoła ma akredytację Instytutu Cervantesa , najważniejszej instytucji hiszpańskiej w dziedzinie nauczania języka hiszpańskiego jako języka obcego. W Polsce to Instytut Cervantesa organizuje egzaminy DELE.   

Kolejne kryteria, którymi będziemy się kierować wybierając kurs hiszpańskiego w Andaluzji, są bardziej subiektywne. Z jednej strony możemy postawić na duże międzynarodowe sieciowe instytucje jak Enforex czy International House. Za takim wyborem będzie stało długoletnie doświadczenie w organizowaniu kursów dla obcokrajowców i obecność w kilku miastach w samej tylko Andaluzji. Istnieje też większe prawdopodobieństwo, że takie szkoły będą miały wspomnianą akredytację Instytutu Cervantesa. Jeśli wolimy natomiast kameralną atmosferę, a przy tym może mniej standardową ofertę zajęć dodatkowych – wybierzemy mniejszą szkołę, być może nawet jeszcze bez akredytacji Instytutu Cervantesa, o którą można się ubiegać dopiero po dwóch latach prowadzenia kursów dla obcokrajowców. W takim przypadku powinniśmy skorzystać z formularza kontaktowego (na podstronie każdej ze szkół), aby koniecznie zapytać o przygotowanie merytoryczne i doświadczenie wykładowców. Najlepiej też, żeby byli oni native speakerami, a nie np. Skandynawami czy Brytyjczykami mieszkającymi w Andaluzji.

 

Nie tylko nauka - zwiedzanie i czas wolny

Andaluzyjskie szkoły językowe oprócz nauki języka zaproponują nam to, co oferuje ten różnorodny region Hiszpanii. I tak w pięciu z ośmiu prowincji Andaluzji znajdziemy dostęp do morza. O ile w położonej nad Morzem Śródziemnym Maladze będzie to spokojne plażowanie, to do Prowincji Kadyks będziemy mogli zabrać deskę surfingową i poszaleć na wietrze znad Oceanu Atlantyckiego. W Granadzie możemy jeździć na nartach pod szczytem Mulhacén liczącym prawie 3,5 tys. m.n.p.m., aby następnie w odległości niespełna 30 km raczyć się kąpielą w morzu i próbować owoców tropikalnych (mało kto wie, że jest to jedyne miejsce w Europie, gdzie rośnie mango i awokado).   

 

Naprzeciw obecnej sytuacji gospodarczej i oczekiwaniom nie tylko młodych ludzi zdają się wychodzić szkoły proponujące naukę języka połączoną z praktykami w miejscowych firmach bądź kursy języka specjalistycznego (hiszpański dla prawników, pielęgniarek i in.). Inne zapewniają atrakcje rodzicom, których dzieci przyjechały na kurs hiszpańskiego.

Aby nie tracić kontaktu z językiem po zakończeniu kursu, można natomiast kontynuować naukę on-line za pośrednictwem komunikatorów typu Skype. To świetna metoda, aby obie strony, uczeń i nauczyciel-szkoła, utrzymały kontakt, a w najlepszym przypadku spotkali się w kolejnym roku. Za każdym razem jest to świadectwo skuteczności danej szkoły.

Wystarczy, że wybrać poziom i tematykę zajęć, miejsce, które nas interesuje albo sposób, w jaki lubimy spędzać wolny czas, a portal HiszpanskiwAndaluzji.pl podpowie nam, które szkoły spełniają nasze oczekiwania. Na portalu dowiemy się, co warto zobaczyć, kiedy najlepiej odwiedzić każdą z prowincji regionu, co załatwić przed wyjazdem i jakie czekają nas wydatki. Warto zajrzeć też na dedykowaną portalowi stronę na Facebooku. Może uda nam się na niej znaleźć współlokatora, ktoś poleci nam bar tapas czy tani nocleg w miejscu, do którego się wybieramy? W Andaluzji czeka nas nie tylko kurs językowy, ale prawdziwe wakacje z hiszpańskim po hiszpańsku! Na kursy można wyjeżdżać przez cały rok, a szkoły często oferują zniżki oraz okresowe promocje jak „2 w cenie 1” lub „nauka flamenco gratis”!

 

Jakie miasto wybrać?

Na portalu najwięcej jest szkół z Prowincji Malaga, z pewnością dzięki międzynarodowemu lotnisku połączonemu bezpośrednimi lotami z wielu miast w Europie, w tym z Warszawą czy Krakowem. Władze miasta i prowincji promują się również jako kierunek turystyki językowej, stąd z pewnością nie zawiedziemy się wybierając kurs właśnie tam. Nieco mniej szkół pochodzi ze stolicy Regionu - Sewilli, mającej również wspaniałą ofertę turystyczną, gastronomiczną i krajobrazową, a dodatkowo centralnie położoną w stosunku do innych miast regionu i świetnie skomunikowaną z Madrytem. Zaraz za nimi plasuje się uwielbiana przez studentów Granada oraz jakże różnorodny Kadyks. Mniej „masową” ofertę zaproponują natomiast szkoły z Prowincji Córdoba, Huelva czy Almería, przy czym te dwie ostatnie pozostają wciąż nieodkryte przez turystów zagranicznych.

 

Więcej informacji na www.HiszpanskiwAndaluzji.pl oraz facebook.com/HiszpanskiwAndaluzji.