Iberotur.pl

  • Wakacyjni Eksperci od Hiszpanii
  • Największy Wybór Wycieczek
  • Gwarancja Najniższej Ceny

Szukasz najlepszego wyjazdu do Hiszpanii? Masz pytanie odnośnie wycieczki?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

Pole wymagane

Podaj jedną z poniższych form kontaktu:

Pole wymagane

lub

Pole wymagane
Pole wymagane

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Iberotur.pl zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

15-12-2015

Według analizy PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki), Hiszpania jest nadal numerem 1 pod względem liczby rezerwacji wycieczek i imprez turystycznych przez Polaków. Zestawienie zostało przygotowane na podstawie danych z systemu rezerwacyjnego Merlin X.

 

Hiszpania otwiera listę najpopularniejszych krajów pod względem turystycznym wśród Polaków. Liczba rezerwacji wakacji do Hiszpanii wzrosła aż o 100% w stosunku do poprzedniego roku. Na drugim miejscu uplasowała się Grecja ze wzrostem o 65%, a na 3cim miejscu Włochy.

 

 

Pod względem najczęściej odwiedzanych miejsc i regionów przodują wiecznie ciepłe Wyspy Kanaryjskie należące do Hiszpanii. Na szczycie podium znalazła się niezwykle popularna Fuerteventura, a tuż za nią Teneryfa.

 

 

Co sprawia, że turyści tak chętnie rezerwują wczasy i wycieczki w Hiszpanii?

Z rozmów z naszymi Klientami wynika, iż są to przede wszystkim 2 czynniki:

1. Bezpieczeństwo

W obliczu niepokojów na Bliskim Wschodzie oraz niepewnej sytuacjiw krajach arabskich Klienci zaczęli doceniać destynacje o ugruntowanym i pewnym poziomie bezpieczeństwa  Położenie Hiszpanii w granicach Unii Europejskiej dodatkowo gwarantuje najwyższe, europejskie standardy wypoczynku.

 

2. Róznorodność oferty turystycznej

Hiszpania to oczywiście głónie słońce, plaże i morze. Beztroski klimat wakacyjny znajdziemy cały rok na Wyspach Kanaryjskich, a w sezonie wiosenno-letnio-jesiennym także na wybrzeżach Hiszpanii kontynentalnej takich jak Costa del Sol, Costa Blanca czy Costa Brava.

Jednakże Hiszpania to nie tylko plażowanie. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Bardziej wymagający turyści doceniają niezwykłe bogactwo kulturalne i historyczne kraju (tutaj znajdują się aż 43 obiekty wpisane na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO), a także zapierające dech w piersiach widoki i krajobrazy.