Iberotur.pl

  • Wakacyjni Eksperci od Hiszpanii
  • Największy Wybór Wycieczek
  • Gwarancja Najniższej Ceny

Szukasz najlepszego wyjazdu do Hiszpanii? Masz pytanie odnośnie wycieczki?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

Pole wymagane

Podaj jedną z poniższych form kontaktu:

Pole wymagane

lub

Pole wymagane
Pole wymagane

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Iberotur.pl zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

07-01-2016

Andaluzja jest najchętniej odwiedzaną przez fanów golfa częścią Hiszpanii. Region oferuje możliwość gry w przepięknych sceneriach i pozwala zarazem korzystać z atrakcji, takich jak zwiedzanie zabytków, kąpiele w ciepłym Morzu Śródziemnym, czy przepyszna kuchnia. To w Andaluzji znajduję się dwa najlepsze w Hiszpanii 18-dokowe pola golfowe wg. Leadingcourses.com: Real Club Valderrama Real Club Valderrama w Kadyksie (9,4 pkt.) i Finca Cortesín Gols Club (9,2 pkt) w Maladze.

 

Ciepły klimat, piękne pejzaże i możliwość łączenia gry z innymi rozrywkami na świeżym powietrzu zawsze czyniły Andaluzję idealnym miejscem do gry w golfa. Jednak popularność tego sportu znacznie wzrosła po 1997 roku, kiedy w klubie golfowym Real Club Valderrama na Costa de la Luz w Kadyksie odbyły się pierwsze zorganizowane w Europie rozgrywki o puchar Ryder Cup. W meczach rywalizowały ze sobą drużyny amerykańska i europejska, wygrała ta ostatnia. Wybór pola golfowego Valderrama (zainaugurowanego już w 1974 roku) na miejsce organizacji rozgrywek podniosło znacznie jego prestiż, a także przyciągnęło do Andaluzji rzesze pasjonatów tego sportu.

 Golf na Costa del Sol (Costa del Golf)

Chociaż w golfa można grać na terenie całej Andaluzji, ponad połowa wszystkich pól golfowych znajduje się na Costa del Sol –  Wybrzeżu Słońca, nie bez powodu nazywanym też Costa del Golf – Wybrzeże Golfa. Oferta jest bardzo bogata. Funkcjonuje tu ponad 70 pól golfowych, więc na pewno każdy, zarówno profesjonalista, jak amator - znajdzie coś dla siebie. Działają tu też „kurorty golfowe”, zapewniające najwyższy standard pobytu dla pasjonatów i ich rodzin oraz przyjaciół. Wiele z nich organizuje nawet amatorskie turnieje golfowe. Osoby mniej zainteresowane rozgrywkami mogą natomiast korzystać z zabiegów spa i wellness, basenów, restauracji i wielu innych atrakcji.

 

Golf na Costa de La Luz

Dziś golfiści coraz chętniej wybierają też Prowincję Kadyks, położoną w zachodniej części regionu. Oprócz rosnącej liczby pól golfowych, ta część Hiszpanii oferuje możliwość uprawiania kitesurfingu i innych sportów. Tutejsze wybrzeże, Costa de la Luz – Wybrzeże Światła, jest nieco odmienne, bo położone nie nad morzem, a nad Oceanem Atlantyckim, którego żywioł spodoba się osobom szukającym bardziej ekscytujących pejzaży i nieco mniej zatłoczonych kąpielisk niż na Costa del Sol. 

 

Golf na Costa Almeria

Natomiast podróżując na wschód od Costa del Sol znajdziemy kurorty i kluby golfowe w Prowincji Almeria. Znajdujący się tam półwysep, a zarazem Park Krajobrazowy Cabo de Gata zagrał w wielu amerykańskich westernach, udając dzięki skalistemu pejzażowi Arizonę. Właściciele kurortów golfowych wykorzystali ten atut i zaprojektowali w Almerii pola golfowe przypominające do złudzenia amerykańską pustynię (np. pole golfowe Desert Springs Indiana)

 

 

 

Oficjalna strona internetowa Rządu Regionu Andaluzji poświęcona turystyce golfowej www.andalucia.org/en/golf pozwala wyszukiwać obiekty według kryteriów takich, jak położenie, liczba dołków, dostępność wózków golfowych, caddy’s, czy zabiegów spa. W Andaluzji istnieje 7 pól golfowych przystosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych, gdzie pod okiem specjalistów można nauczyć się gry lub udoskonalić swoje umiejętności.