Iberotur.pl

  • Wakacyjni Eksperci od Hiszpanii
  • Największy Wybór Wycieczek
  • Gwarancja Najniższej Ceny

Szukasz najlepszego wyjazdu do Hiszpanii? Masz pytanie odnośnie wycieczki?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

Pole wymagane

Podaj jedną z poniższych form kontaktu:

Pole wymagane

lub

Pole wymagane
Pole wymagane

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Iberotur.pl zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

18-08-2016

Islas Canarias, bo tak po hiszpańsku brzmi nazwa Wysp Kanaryjskich, przyciągają turystów niezawodną pogodą i piaszczystymi plażami. To idealny kierunek wakacyjny, bo jest tu słonecznie przez cały rok. Ale ten położony u wybrzeży Afryki górzysty archipelag ma do zaoferowania o wiele więcej atrakcji, o czym warto przekonać się osobiście.

Oto co najmniej 7 powodów do tego, aby wybrać się na Wyspy Kanaryjskie.

 

1. Wizjonerska i dzika wyspa Lanzarote (zdjęcie główne)
Wyspą, która znacznie odróżnia się od pozostałych, jest Lanzarote. A wszystko za sprawą jednego z jej mieszkańców, artysty Césara Manrique. Urodził się on w stolicy Lanzarote - Arrecife, tutaj też tworzył. Jednocześnie obserwował, jak napływ turystów zmienia oblicze wyspy. Chciał zachować jej naturalne piękno. Efektem jest stonowana obecnie architektura i przepisy - wszystkie domy mają białe elewacje i zielone okiennice, zniknęły szpecące reklamy, a nowe budynki budowane są według tego samego stylu. Zachowany został także dziewiczy charakter wyspy.

 

 

2. Najwyższy szczyt Hiszpanii - wulkan Teide
Na Teneryfie znajduje się najwyższy szczyt całej Hiszpanii. Położony na wysokości 3718 metrów n.p.m. wulkan Teide, 3-ci pod względem wielkości wulkan na świecie, jest wciąż uważany za czynny, choć ostatnia erupcja miała miejsce ponad sto lat temu, w 1909 roku. Park Narodowy Teide został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

3. Pustynne pejzaże na Gran Canarii - Dunas de Maspalomas
Z kolei Gran Canaria zachwyca spektakularnym kraojobrazem wydmowym. Słynne pasmo Dunas de Maspalomas ma długość 6 kilometrów. Takie morze wydm wywiera niesamowite wrażenie na odwiedzających, bo przez chwilę można się poczuć jak na saharyjskiej pustyni. Niektóre wydmy osiągają wysokość nawet 20 metrów. Ponadto w parku organizowane są przejażdżki na wielbłądzie.

 

4. Rozległe plaże na Fuerteventurze
Z czego słyną Wyspy Kanaryjskie? Ze złotych, piaskowych plaż. Szczególnie warte polecenia są te na Fuerteventurze, zwłaszcza Sotavento i Corralejo. Sotavento jest idealnym miejscem dla amatorów sportów wodnych, ponieważ łatwo złapać tutaj silny wiatr. Windsurferzy oraz kitesurferzy chętnie korzystają także z plaż w miasteczku Corralejo, gdzie centrum historyczne zachowało portowy charakter. Spacery po nadmorskiej promenadzie pozwalają rozkoszować się ładnymi widokami na wybrzeże również rodzinom z dziećmi.

 

5. Piękno przyrody Wysp Szczęśliwych
Wulkaniczne pochodzenie i szczególne położenie geograficzne tworzą na Wyspach Kanaryjskich wyjątkowy ekosystem. Turyści mają okazję się z nim zapoznać między innymi w Ogrodzie Kanaryjskim na Gran Canarii oraz w Parku Narodowym Timanfaya na Lanzarote. To tu najlepiej odczuć specyficzny, wulkaniczny klimat wysp i zobaczyć ogromne połacie zastygłej lawy. Na Kanarach uprawia się aloes - wizyta na plantacji to interesujące przeżycie, poza tym opłaca się nabyć produkowane na wyspach kosmetyki aloesowe.

6. Pokazy ssaków morskich - Loro Park
Atrakcją Puerto de la Cruz na Teneryfie jest Loro Park - prywatny ogród zoologiczno-botaniczny, w którym można podziwiać spektakle ze zwierzętami. Wytresowane orki oraz delfiny zabawiają widzów podczas wzbudzających emocje pokazów. Nazwa tego miejsca oznacza Park Papug, bo to właśnie tutaj odbyły się pierwsze w Europie przedstawienia z papugami. Ale w Loro Parku nie brak różnych okazów fauny i flory - spotkać można również aligatory, goryle, tygrysy, żółwie, szympansy, żurawie, leniwce, a także wiele innych.

Dawne życie mieszkańców Fuerteventury - Ecomuseo de la Alcogida
Każdemu, kto chciałby zobaczyć, jak kiedyś wyglądała codzienność ludzi żyjących na Wyspach Kanaryjskich, należy zarekomendować wizytę w skansenie w miejscowości Tefia. Zachowany kompleks budynków mieszkalnych, pól uprawnych i pastwisk obrazuje pracę ludzi na wyspie, zanim stała się ona tak popularnym kierunkiem turystycznym. W muzeum można zapoznać się z typowymi dla tego regionu zawodami, na przykład zobaczyć, jak wyplatano z liści palmowych kapelusze, kosze oraz inne przedmioty użytkowe.