Teneryfa – Wakacyjny raj w zasięgu ręki

Teneryfa to jeden z nielicznych kurortów w Europie, gdzie sezon trwa cały rok. Znajdziemy tu zarówno wspaniałe , powulkaniczne krajobrazy, perełki architektoniczne, jak i wspaniałe plaże idealne do wakacyjnego relaksu.

7 powodów, aby wybrać się na Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to jak mawiał Homer Wyspy Szczęśliwe. Zobacz TOP 7 atrakcji Wysp Kanaryjskich i sprawdź dlaczego warto tam pojechać!

Skarby i Atrakcje Andaluzji

Andaluzja to mieszanka stylów i kultur, region obfitujący w przepiękne zabytki oraz kolebka flamenco, będącego najlepszym wyrazem hiszpańskiej pasji.

Feria de Abril czyli Niezwykłe Święto Wiosny w Andaluzji

Fiesta de Abril nazywana „Świętem Wiosny” największa fiesta Andaluzji odbywa się w kwietniu w Sewilli. Jest to święto radości i zabawy podczas którego można zaobserwować całe bogactwo kulturowe regionu oraz specyficzną naturę jego mieszkańców.

Semana Santa czyli Wielki Tydzień w Hiszpanii

Wielki Tydzień w Hiszpanii to liczne procesje i uroczystości odbywające się w niezwykłej oprawie artystycznej i muzycznej będące spektakularną atrakcją turystyczną.

Festiwal Las Fallas w Walencji

Las Fallas czyli Święto Ognia to niezwykle barwne i kolorowe wydarzenie odbywające się w marcu w Walencji.

Walentynki w Hiszpanii - najbardziej romantyczne miejsca

Hiszpania to kraj pełen romantycznych miejsc, które gwarantują zakochanym niezapomniane przeżycia. Oto nasz subiektywny przegląd najbardziej romantycznych miejsc w Hiszpanii!

Andaluzja - Raj dla Graczy w Golfa

Andaluzja i jej wschodnie wybrzeże Costa del Sol to prawdziwy raj dla amatorów golfa. Funkcjonuje tu ponad 70 pól golfowych czynnych cały rok.

Hiszpania najpopularniejsza wśród turystów

Według analizy PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki), Hiszpania jest numerem 1 pod względem liczby rezerwacji wycieczek i imprez turystycznych przez Polaków.

Boże Narodzenie i Sylwester w Hiszpanii

Poznaj bożonarodzeniowe zwyczaje i tradycje Hiszpanów oraz sprawdź jak spędzają oni Nowy Rok.

La Tomatina - Święto Pomidora

La Tomatina to znany i bardzo popularny wśród turystów festiwal – Święto Pomidora. Obchodzony jest w każdą ostatnią środę sierpnia w miejscowości Bunol 40 km od Walencji (Costa Blanca).

Nauka języka hiszpańskiego w Andaluzji

Portal www.HiszpanskiwAndaluzji.pl podpowiada nam, gdzie uczyć się bądź doskonalić znajomość języka hiszpańskiego, a jednocześnie realizować nasze pasje.