Klub Miłośników Hiszpanii

  • Inspiracje do podróży
  • TOP Okazje Last Minute
  • Zniżki do -70%

newsletter templates powered by FreshMail

Iberotur.pl

  • Wakacyjni Eksperci od Hiszpanii
  • Największy Wybór Wycieczek
  • Gwarancja Najniższej Ceny

Największe Biura Podróży

Szukasz najlepszego wyjazdu do Hiszpanii? Masz pytanie odnośnie wycieczki?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

Pole wymagane

Podaj jedną z poniższych form kontaktu:

Pole wymagane

lub

Pole wymagane
Pole wymagane

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Iberotur.pl zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Ibiza słynie ze swojego mocno rozrywkowego charakteru. Niezliczone ilości klubów oraz barów oraz najlepsi DJ`e przyciągają tu młodych ludzi z całej Europy. Wyspa stała się popularnym ośrodkiem turystycznym dopiero w latach 80. XX wieku. Wcześniej jednak upodobali ją sobie hipisi i do dziś zachowała się tu atmosfera beztroski i wolności.

Jednak Ibiza to nie tylko imprezy. Turyście cenią także cudowne plaże, z Ses Selines na czele, z których roztacza się piękny widok na pozostałe wyspy Balearów. Do wybory mamy zarówno popularne i modne kąpieliska z plażową infrastrukturą, jak i bardziej dzikie i ustronne zatoczki. Na wyspie znajduje się około 80 plaż o łącznej długości 20 km. Ciepły, jasny piasek i lazurowa, nagrzana przez słońce woda stwarzają doskonałe warunki dla odpoczynku, plażowania i uprawiania sportów wodnych.

 

Różnorodna muzyka, międzynarodowe towarzystwo i nieskrępowana atmosfera to cechy charakterystyczne Ibizy -  światowej stolicy clubbingu. To właśnie tu znajdują się kultowe kluby nocne takie jak Pacha czy Amnesia oraz największy klub na świecie, Privilege, mieszczący 10 000 ludzi.  

Atrakcje Ibizy

Dla poszukujących odrobiny historii i pięknych widoków polecamy znajdujące się w najstarszej części wyspy miasteczko Dalt Vila z renesansowymi fortyfikacjami, zamkiem oraz malowniczą starówką. Można również pokusić się o odwiedzenie królującej nad nim XIV-wiecznej katedry Santa Maria lub wspiąć się na górę Dalt Vila, skąd rozciąga się zachwycająca swoim pięknem panorama Ibizy. Siły zregenerujecie w jednej z przytulnych tawern, w których spróbujecie regionalnych specjałów. Natomiast kolory wyspy zabierzecie ze sobą wraz z pamiątkami pochodzącymi z miasteczka ES Cana, gdzie w każdą środę odbywa się Hippy Market oferujący lokalne rzemiosło oraz ręcznie robione, barwne ubrania i biżuterię.

 

W zachwyt wprawią Was ponadto znajdujące się na wyspie jaskinie, urzekające rozmaitymi formacjami skalnymi. Niepowtarzalną atrakcją Ibizy są również saliny znajdujące się w rezerwacie przyrody w południowej części wyspy, który w latach 90-tych XX wieku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To płytkie, nadmorskie zbiorniki, mieniące się feerią barw, z których pozyskuje się sól.