Klub Miłośników Hiszpanii

  • Inspiracje do podróży
  • TOP Okazje Last Minute
  • Zniżki do -70%

newsletter templates powered by FreshMail

Iberotur.pl

  • Wakacyjni Eksperci od Hiszpanii
  • Największy Wybór Wycieczek
  • Gwarancja Najniższej Ceny

Największe Biura Podróży

Szukasz najlepszego wyjazdu do Hiszpanii? Masz pytanie odnośnie wycieczki?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

Pole wymagane

Podaj jedną z poniższych form kontaktu:

Pole wymagane

lub

Pole wymagane
Pole wymagane

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Iberotur.pl zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Gran Canaria – 335 dni słonecznych w roku

Gran Canaria to trzecia pod względem wielkości wyspa spośród popularnych „Kanarów”. Jej uprzywilejowane położenie w samym sercu archipelagu sprawia, że występuje tu zarówno dzika roślinność typowa dla zachodnich wysp (La Gomera, La Palma) jak i łagodność piaszczystego wybrzeża z wysp wschodnich (Fuerteventura, Lanzarote). Ta właśnie dzięki tej niezwykłej różnorodności krajobrazów i klimatów wyspa została nazwana “Kontynentem w miniaturze”.

 

Słoneczne wakacje przez cały rok

Gran Canaria jest kierunkiem całorocznym. Słoneczna pogoda panuje tu aż przez 335 dni w roku, a średnia roczna temperatura powietrza wynosi 22°C, więc sezon turystyczny trwa nieustannie. Na aktywny wypoczynek lepiej wybrać się w miesiącach wiosennych lub jesiennych, natomiast plażowicze lubiący gorący klimat i upalną pogodę docenią miesiące letnie. Zimą polecamy urlop wszystkim stroniącym od upałów, ale lubiącym przyjemną i słoneczną pogodę.

 

Atrakcje Gran Canarii

W Las Palmas, stolicy Gran Canarii, warto zwiedzić jedną z najciekawszych budowli na Wyspach Kanaryjskich czyli słynny Dom Kolumba (Casa de Colon). Dziś w tym pięknym pałacu znajduje się muzeum znanego odkrywcy oraz zbiór dzieł sztuki prekolumbijskiej. 

 

 

Raj dla Plażowiczów

Wielbiciele leniuchowania i kąpieli słonecznych mają do dyspozycji ponad 70 plaż. Najpopularniejsze z nich, Playa del Inglés i Maspalomas, obejmujące razem 250 hektarowy obszar ruchomych wydm i palmowych oaz, są znane na całym świecie z uwagi na ich niespotykany urok (Dunas de Maspalomas). Inne plaże wyspy na pewno godne polecenia to San Augustín, Puerto Rico, Mogán i Las Canteras.