Klub Miłośników Hiszpanii

  • Inspiracje do podróży
  • TOP Okazje Last Minute
  • Zniżki do -70%

newsletter templates powered by FreshMail

Iberotur.pl

  • Wakacyjni Eksperci od Hiszpanii
  • Największy Wybór Wycieczek
  • Gwarancja Najniższej Ceny

Największe Biura Podróży

Szukasz najlepszego wyjazdu do Hiszpanii? Masz pytanie odnośnie wycieczki?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

Pole wymagane

Podaj jedną z poniższych form kontaktu:

Pole wymagane

lub

Pole wymagane
Pole wymagane

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Iberotur.pl zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Wakacje na najpiękniejszych plażach Wysp Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie słyną z cudownych plaż, jednak te z Fuerteventury uchodzą za najpiękniejsze na całym archipelagu. To właśnie głównie ciągnące się po horyzont plaże i zatoczki, wypełnione drobnym, złocisto-białym piaskiem przyciągają co roku rzesze turystów. Relaks w otoczeniu dzikiej przyrody i bliskości żywiołu oceanu polecamy zarówno tym szukającym spokoju i wyciszenia, jak i amatorom sportów wodnych.  

Wyjątkowy klimat wyspy został doceniony przez UNESCO, które ogłosiło ją Światowym Rezerwatem Biosfery. Morskie powietrze, wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych, pełna luzu atmosfera i wyśmienita kanaryjska kuchnia – na Fuercie jest wszystko, aby doskonale zrelaksować się i wypocząć.

 

Kiedy jechać na wycieczkę na Fuerteventura?

Panuje tu ciepły i suchy klimat z dużą ilością dnii słonecznych.  W miesiącach letnich temperatura nie spada poniżej 25°C, wiosna i jesień sa umiarkowanie ciepłe (zazwyczaj 18-23°C), natomiast w zimie jest nieco chłodniej (ok. 15-20°C). Klimat nieco różni się od pozostałych wysp archipelagu. Ze względu na bliskość Afryki panuje tu bardziej wietrzna pogoda, gdyż Fuerteventurę owiewają podmuchy wiatru znad Czarnego Lądu. Szczególnie w zimie może pojawić się mocny wiatr, tworzący przy brzegach potężne fale.

 

Raj dla miłośników wszystkich odmian surfingu

Praktycznie cały rok panują znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych: surfingu, windsurfingu, kitesurfingu oraz żeglarstwa. Najbardziej znaną i najpiękniejszą plażą jest położona na południu wyspy  9 kilometrowa Playa de Sotavento, na której organizowane są Mistrzostwa Świata w Windsurfingu.  Corralejo to jedna z najpopularniejszych miejscowości na wyspie, gdzie znajdziemy liczne szkoły nurkowania czy windsurfingu oraz doskonałe warunki do uprawiania wszystkich sportów wodnych.

Wakacje z Dziećmi

Na wyspę chętnie przyjeżdżają rodziny z dziećmi, dla których nie ma lepszej zabawy, niż pluskanie się w ciepłych wodach oceanu, na zmianę z tworzeniem budowli z piasku. Najbardziej znana Playa de Sotavento, rozciąga się na przestrzeni kilku kilometrów, a jej najciekawszym fragmentem jest Playa Barca. To bezpieczny nawet dla kilkuletnich dzieci akwen, osłonięty laguną, który tworzy płytkie rozlewisko i wypełnia się ciepłą, nagrzaną słońcem wodą,

Ciekawa jest geneza nazwy wyspy. Pochodzi być może od francuskiej forte aventure, czyli „mocnej przygody” i mogła tak zostać nazwana przez Francuzów kolonizujących wyspę na początku XV wieku. Możliwe jednak, że Fuerteventura wzięła swoją nazwę od hiszpańskiego fuerte viento, czyli „silny wiatr”. Obie nazwy doskonale pasują, ponieważ zarówno miłośnicy przygód jak i windsurferzy znajda tutaj coś dla siebie.