Klub Miłośników Hiszpanii

  • Inspiracje do podróży
  • TOP Okazje Last Minute
  • Zniżki do -70%

newsletter templates powered by FreshMail

Iberotur.pl

  • Wakacyjni Eksperci od Hiszpanii
  • Największy Wybór Wycieczek
  • Gwarancja Najniższej Ceny

Największe Biura Podróży

Szukasz najlepszego wyjazdu do Hiszpanii? Masz pytanie odnośnie wycieczki?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

Pole wymagane

Podaj jedną z poniższych form kontaktu:

Pole wymagane

lub

Pole wymagane
Pole wymagane

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Iberotur.pl zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Costa de la Luz – niezapomniane wakacje na wybrzeżu pełnym słońca

Costa de la Luz oznacza po hiszpańsku „Wybrzeże Światła”, a swoją nazwę zawdzięcza ponadprzeciętnej liczbie dni słonecznych w roku - słońce świeci tu bowiem średnio aż 310 dni! To bezapelacyjnie najpiękniejsze wybrzeże Andaluzji rozciągające się od Cieśniny Gibraltarskiej po granicę z Portugalią. Na turystów czeka tu ponad 250 km plaż - najdłuższych i najbardziej dzikich na całym wybrzeżu Hiszpanii. Ten fragment atlantyckiego wybrzeża jest spokojny i dziewiczy, ale dosyć wietrzny, dlatego polecamy go osobom szukającym spokoju i wyciszenia, a także amatorom sportów wodnych (kitesurfingu i windsurfingu).

 

Plaże

Na Costa de La Luz towarzyszyć nam będą niekończące się drobno-piaszczyste i złociste plaże, niektóre z nich dzikie i wydane na łaskę i niełaskę wiatru (jak te w okolicy Tarify), często oddzielone od lądu wydmami, inne ukryte w zatoczkach osłoniętych wysokimi klifami (Barbate). Piaszczyste dno i płytkie wody u wybrzeży Costa de la Luz sprawiają, że region ten jest idealny na wypoczynek z dziećmi, zwłaszcza tymi z zacięciem sportowym. Trzeba tylko wybierać miejsca osłonięte przed wiatrem. Ulubionymi plażami rodzinnymi są: Matalascanas, leżąca tuż obok Parku Narodowego Donana, oraz otoczona wydmami Isla de Canela w okolicach Ayamonte.

 

Costa de La Luz Last Minute 2016 TOP Oferty

Tariffa – mekka dla miłośników Windsurfingu, Kitesurfingu i Surfingu

Wielbiciele sportów wodnych powinni wybrać słynącą z silnych wiatrów Tarifę, nazywaną europejską stolicą wiatru. Ta miejscowość leżąca nad Cieśnina Gibaltarską na styku Wybrzeża Morza Śródziemnego oraz Atlantyku jest najbardziej na południe wysuniętą częścią nie tylko Hiszpanii, ale i całej Europy. Przy dobrej pogodzie można swobodnie dostrzec wybrzeże Maroka oddalone zaledwie o 14 km. Sezon na uprawianie sportów wodnych trwa tu praktycznie cały rok, a najlepsze miejsca do uprawiania wind- i kitesurfingu to plaże Los Lances i Valdevaqueros, gdzie znajduje się największy wybór szkół i wypożyczalni.

 

Lato przez cały rok

Ciepły i łagodny klimat atlantyckiego wybrzeża gwarantuje dobrą pogodę przez cały roku. W lipcu i sierpniu temperatury wynoszą zazwyczaj ponad 30 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej jest w czerwcu i we wrześniu. Koniec i początek roku to niższe temperatury i lekko deszczowa aura. Natomiast wiosna gwarantuje umiarkowane temperatury (ok. 20-25 stopni) i doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Najlepszy sezon turystyczny trwa tu od początku maja do końca października.

 

Z czego słynie Costa de la Luz:

- szerokie ciągnące się kilometrami plaże
- 310 dni słonecznych w roku
- Pueblos Blancos – klimatyczne białe wioski
- doskonałe tapas i słynne sherry z Jerez de la Frontera
- mekka Windsurferów i Kitesurferów

To warto zobaczyć

Kadyks
To najstarsze miasto Hiszpanii szczyci się ono zabytkowymi kościołami, murami obronnymi z XVII w. i pozostałościami architektury rzymskiej.  Mało kto wie, że Kadyks służył często jako plan zdjęciowy dla wielkich hollywoodzkich produkcji. Między innymi tu właśnie kręcone były sceny do filmu o Jamesie Bondzie „Śmierć nadejdzie jutro”. Fani kina powinni udać się na tamtejszą plażę La Caleta, gdzie w lecie na dużym ekranie wyświetlane są filmy.

Huelva
Może macie ochotę na fantastyczną wycieczkę śladami Krzysztofa Kolumba? To właśnie stąd wyruszył on w swoją pierwszą wyprawę przez Atlantyk! Odwiedziny malowniczego parku z replikami karawel: Pinty, Ninii i Santa Marii są niezwykłą wyprawą w średniowiecze i dostarczają niezapomnianych wrażeń zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Jerez de la Frontera
Tutaj turyści degustują wzmacniane wino - sherry (produkowane w 40 wytwórniach) będące chlubą regionu.

Sewilla
Stolica i najpiękniejsze miasto Andaluzji, choć nieco oddalone od wybrzeża, warte jest całodniowej wycieczki. Sewilla obfituje w wiele architektonicznych perełek, pośród których szczególnie odznacza się katedra Najświętszej Marii Panny (Santa Maria de la Sede). Katedra jest największym i jednym z najwspanialszych kościołów gotyckich na świecie. Sewillę warto szczególnie odwiedzić w okresie Wielkanocy. Przez cały Wielki Tydzień ulicami idą długie procesje, których uczestnicy skrywają głowy pod szpiczastymi czapkami.

 

Park Narodowy Donana
Park Narodowy Coto Donana to największy Park Półwyspu Iberyjskiego. Na terenie 50 tys ha obfitym w ruchome wydmy, mokradła, lasy piniowe oraz laguny, jeziora i bagna zamieszkują rysie iberyjskie  oraz 360 gatunków ptaków (m.in. różowe flamingi olbrzymie i orły cesarskie). Na obszarze parku znajduje się miasteczko El Rocio, w którym czas się zatrzymał. Nie ma tu asfaltu, zaś po piaszczystych uliczkach kroczą konie, a mieszkańcy, zwłaszcza w dni świąteczne, zakładają tradycyjne stroje.