Klub Miłośników Hiszpanii

  • Inspiracje do podróży
  • TOP Okazje Last Minute
  • Zniżki do -70%

newsletter templates powered by FreshMail

Iberotur.pl

  • Wakacyjni Eksperci od Hiszpanii
  • Największy Wybór Wycieczek
  • Gwarancja Najniższej Ceny

Największe Biura Podróży

Szukasz najlepszego wyjazdu do Hiszpanii? Masz pytanie odnośnie wycieczki?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

Pole wymagane

Podaj jedną z poniższych form kontaktu:

Pole wymagane

lub

Pole wymagane
Pole wymagane

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Iberotur.pl zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Słoneczne plaże i pyszne jedzenie

Costa Blanca czyli Białe Wybrzeże położone jest w środkowej części Hiszpanii w rejonie Walencji i Alicante. Głównym magnesem przyciągającym turystów na Costa Blanca jest doskonały klimat oraz rajskie plaże, które rozciągają się na 240 kilometrach wybrzeża. Miłośnicy kąpieli słonecznych mają do wyboru zarówno popularne, wyposażone w pełną infrastrukturę turystyczną kurorty z białym piaskiem takie jak Benidorm czy Calpe, jak i spokojne, bardziej odludne miasteczka z doskonałym lokalnym klimatem.

 

Costa Blanca oznacza w języku hiszpańskim Białe Wybrzeże, a nazwa pochodzi od stylowych domów i kamienic, pokrytych białymi tynkami. Cechą charakterystyczną wybrzeża są nie tylko zachwycające białe miasteczka (np Altea - na zdjęciu), ale także delikatny klimat charakteryzujący się wieloma walorami zdrowotnymi,  a także wszechobecne kwiaty migdałowca oraz gaje cytrusowe.

 

Zwiedzane Costa Blanca

Imponujący Benidorm przypomina Manhattan, tyle że wybudowany tuż nad Morzem Śródziemnym. To centrum turystyczne regionu z bogatą ofertą atrakcji wakacyjnych dla każdego turysty, licznymi restauracjami, tętniącym życiem nocnym, a także bogatą ofertą rekreacyjno-sportową. Można tu między innymi pograć w golfa czy uprawiać sporty wodne.

Walencja - trzecie co do wielkości miasto Hiszpanii, stolica regionu i miejsce, które zachwyci ceniących eklektyzm architektoniczny. Obok zabytkowych, gotyckich katedr zobaczyć tu można nowoczesne budynki, pośród których króluje Miasto Sztuki i Nauki, zwane dzielnicą przyszłości, zaprojektowane przez Santiago Calatravę. W nowoczesnym kompleksie jest kino, planetarium, delfinarium oraz opera.

Alicante to niezwykle popularne miasto, gdzie  z powodzeniem można połączyć zalety miejskich wakacji z plażowaniem. Warto tu przespacerować się po parku Canajelas lub odwiedzić Muzeum Sztuki XX wieku z obrazami Miro i Picassa.

W miejscowości Denia po zwiedzeniu klimatycznej starówki, warto udać się na imponujący stary zamek. Kolejną miejscowością godną uwagi jest osada rybacka Javea, słynąca z gotyckiego stylu i labiryntu uliczek. A jeśli najdzie nas ochota na chwilę wyciszenia, warto udać się na wycieczkę do pobliskiego rezerwatu przyrody Les Planes. Świetnym miejscem odpoczynku okaże się także Albir, miasto u podnóża Sierra Helada, gdzie głównymi atrakcjami są wodospady oraz latarnia morska. Warte odwiedzenia są również kameralna Altea i fantastycznie położona wioska Guadalest.

 

Smakowita kuchnia

Turyści spędzający wakacje na Costa Blanca niezwykle chwalą lokalną kuchnię. Specjałem są tu pyszne paelle oraz smakowite tapas. Za twórców paelli uważa się ludność z regionu Walencji i do dziś to właśnie tu można zasmakować najlepszych odmian tego kultowego hiszpańskiego dania na czele z regionalną paella valenciana.

(na zdjęciu Paella Marinera czyli paella z owocami morza)

Costa Blanca – Kiedy jechać

W okresie wakacyjnym, trwającym od maja do października, krystalicznie czysta woda, nasycona naturalnymi solami mineralnymi, osiąga nawet 25 stopni Celsjusza. Miłośnicy słońca będą usatysfakcjonowani jego obecnością przez ponad 300 dni w roku. Temperatura w sezonie zwykle waha się w granicach od 25 do 31 stopni Celsjusza. Na komfort pobytu istotnie wpływa także niska wilgotność powietrza. Wybierając się na wycieczkę na Białe Wybrzeże poza sezonem także możemy spodziewać się dobrej pogody. Zwłaszcza wiosna i jesień zaskakują ciepłem i pełnymi słońca dniami.